ATS020A0X3-SRHZ
DC/DC Converters 6-14Vin 0.8-3.63Vout 20A SMT W/2 ground
product image
ATS020A0X3-SRHZ Picture
SeekIC No. : 002722196 Detail
ATS020A0X3-SRHZ: DC/DC Converters 6-14Vin 0.8-3.63Vout 20A SMT W/2 ground
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ATS020A0X3-SRHZ
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL Output Power : 73 W
Input Voltage Range : 6 V to 14 V Number of Outputs : 1
Output Voltage (Channel 1) : 0.8 V to 3.63 V Output Current (Channel 1) : 20 A
Mounting Style : SMD/SMT
Description
Input Voltage (nominal) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Number of Outputs : 1
Mounting Style : SMD/SMT
Output Current (Channel 1) : 20 A
Input Voltage Range : 6 V to 14 V
Output Voltage (Channel 1) : 0.8 V to 3.63 V
Output Power : 73 W