ATS025A0X3
DC/DC Converters SIP 25A, IN 6-14V OUT 0.8-5.5V
product image
ATS025A0X3 Picture
SeekIC No. : 002729763 Detail
ATS025A0X3: DC/DC Converters SIP 25A, IN 6-14V OUT 0.8-5.5V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ATS025A0X3
Mfg:
GE Energy (Lineage Power)
  • Qty
  • 0~32
Quick Details
Product : Non-Isolated / POL
Description
Output Power :
Input Voltage Range :
Input Voltage (nominal) :
Number of Outputs :
Output Voltage (Channel 1) :
Output Current (Channel 1) :
Output Voltage (Channel 2) :
Output Current (Channel 2) :
Mounting Style :
Package / Case Size :
Product : Non-Isolated / POL
Parameters:
Technical/Catalog InformationATS025A0X3
VendorLineage Power
CategoryPower Supplies
Voltage - Input6 ~ 14VDC
Output0.8 ~ 5.5VDC
Power (Watts)137.5W
Number of Outputs1
1st Output0.8 ~ 5.5 VDC @ 25A