B12B-PHDSS
CONN HEADER PHD TOP 12POS 2MM
product image
B12B-PHDSS Picture
SeekIC No. : 004293721 Detail
B12B-PHDSS: CONN HEADER PHD TOP 12POS 2MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B12B-PHDSS
Mfg:
JST Sales America Inc
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationB12B-PHDSS
VendorJST Sales America Inc
CategoryConnectors
ColorNatural
Connector TypeHeader, Shrouded
Contact FinishTin-Lead
Contact Mating Length-
Features-
Mounting TypeThrough Hole
Number of Contacts LoadedAll
Number of Rows2
Pitch0.079" (2.00mm)
Row Spacing0.079" (2.00mm)