B45197A1687K509
CAP TANT 680UF 6.3V 10%LOESR SMD
product image
B45197A1687K509 Picture
SeekIC No. : 004294749 Detail
B45197A1687K509: CAP TANT 680UF 6.3V 10%LOESR SMD
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
B45197A1687K509
Mfg:
Kemet
Parameters:
Technical/Catalog InformationB45197A1687K509
VendorKemet
CategoryCapacitors
Capacitance680F
Voltage - Rated 6.3V
Tolerance±10%
Package / Case7343-44 (EIA)
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesGeneral Purpose
Maximum Temperature-55°C ~ 85°C
Lead Spacing-
ESR (Equivalent Series Resistance)100.0 mOhm