BHPR150X0R100F
Planar Resistors - Chassis Mount
product image
BHPR150X0R100F Picture
SeekIC No. : 001280366 Detail
BHPR150X0R100F: Planar Resistors - Chassis Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BHPR150X0R100F
Mfg:
BI Technologies
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 100 mOhms Power Rating : 150 Watts
Tolerance : 1 % Voltage Rating : 2.5 KVolts
Series : BHPR Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C Dimensions : 25 mm W x 38 mm L x 11.8 mm H
Description
Packaging :
Power Rating : 150 Watts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Tolerance : 1 %
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Resistance : 100 mOhms
Voltage Rating : 2.5 KVolts
Series : BHPR
Dimensions : 25 mm W x 38 mm L x 11.8 mm H