BHPR150X0R110J
Planar Resistors - Chassis Mount
product image
BHPR150X0R110J Picture
SeekIC No. : 001281544 Detail
BHPR150X0R110J: Planar Resistors - Chassis Mount
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BHPR150X0R110J
Mfg:
BI Technologies
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Resistance : 110 mOhms Power Rating : 150 Watts
Tolerance : 5 % Voltage Rating : 2.5 KVolts
Series : BHPR Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C Dimensions : 25 mm W x 38 mm L x 11.8 mm H
Description
Packaging :
Tolerance : 5 %
Power Rating : 150 Watts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 155 C
Temperature Coefficient : 100 PPM / C
Voltage Rating : 2.5 KVolts
Series : BHPR
Dimensions : 25 mm W x 38 mm L x 11.8 mm H
Resistance : 110 mOhms