BK1005HW121-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 120OHMS 25%,
product image
BK1005HW121-T Picture
SeekIC No. : 001108977 Detail
BK1005HW121-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD MLCC 0402 120OHMS 25%,
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BK1005HW121-T
Quick Details
Impedance : 120 Ohms Maximum DC Current : 450 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Impedance : 120 Ohms
Tolerance : 25 %
Maximum DC Current : 450 mAmps
Maximum DC Resistance : 0.24 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationBK1005HW121-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating450mA
Frequency100MHz
Impedance120 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)240.0 mOhm Max