BLF7G27L-100,118
Transistors RF MOSFET Power Single 65V
product image
BLF7G27L-100,118 Picture
SeekIC No. : 00220094 Detail
BLF7G27L-100,118: Transistors RF MOSFET Power Single 65V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BLF7G27L-100,118
Mfg:
NXP Semiconductors
  • Qty
  • 0~69
Quick Details
Configuration : Single Transistor Polarity : N-Channel
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz Gain : 17.5 dB
Output Power : 25 W Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Continuous Drain Current : 28 A Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C Package / Case : SOT-502A
Packaging : Reel
Description
Configuration : Single
Transistor Polarity : N-Channel
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 65 V
Frequency : 2.5 GHz to 2.7 GHz
Gate-Source Breakdown Voltage : 13 V
Output Power : 25 W
Continuous Drain Current : 28 A