BSM75GB120DLC
IGBT Modules 1200V 75A DUAL
product image
BSM75GB120DLC Picture
SeekIC No. : 00141643 Detail
BSM75GB120DLC: IGBT Modules 1200V 75A DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSM75GB120DLC
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Product : IGBT Silicon Modules Configuration : Dual
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.4 V
Continuous Collector Current at 25 C : 170 A Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 690 W Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : 34MM
Product : IGBT Silicon Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Dual
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Package / Case : 34MM
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.4 V
Continuous Collector Current at 25 C : 170 A
Power Dissipation : 690 W