BSZ065N03LS
MOSFET N-KAN
product image
BSZ065N03LS Picture
SeekIC No. : 00145265 Detail
BSZ065N03LS: MOSFET N-KAN
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSZ065N03LS
Mfg:
Infineon Technologies
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Transistor Polarity : N-Channel Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V Continuous Drain Current : 40 A
Resistance Drain-Source RDS (on) : 6.5 mOhms at 4.5 V Configuration : Single Quad Drain Triple Source
Maximum Operating Temperature : + 150 C Mounting Style : SMD/SMT
Package / Case : TDSON-8 Packaging : Reel
Description
Transistor Polarity : N-Channel
Gate-Source Breakdown Voltage : +/- 20 V
Mounting Style : SMD/SMT
Packaging : Reel
Drain-Source Breakdown Voltage : 30 V
Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Single Quad Drain Triple Source
Continuous Drain Current : 40 A
Package / Case : TDSON-8
Resistance Drain-Source RDS (on) : 6.5 mOhms at 4.5 V