BSZ100N06LS3G
MOSFET N-CH 60V TSDSON-8
product image
BSZ100N06LS3G Picture
SeekIC No. : 004302482 Detail
BSZ100N06LS3G: MOSFET N-CH 60V TSDSON-8
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BSZ100N06LS3G
Mfg:
Infineon Technologies (VA)
  • Unit Price
  • Negotiable
Parameters:
Technical/Catalog InformationBSZ100N06LS3G
VendorInfineon Technologies (VA)
FET PolarityN-Channel
Drain to Source Voltage (Vdss)60V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25° C20A
Rds On (Max) @ Id, Vgs10 mOhm @ 20A, 10V
Input Capacitance (Ciss) @ Vds 3500pF @ 30V
Power - Max50W
PackagingCut Tape (CT)
Gate Charge (Qg) @ Vgs45nC @ 10V