BUX87-1100
product image
BUX87-1100 Picture
SeekIC No. : 004304832 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BUX87-1100
  • Unit Price
  • Negotiable
Description
Application
from such improper use or sale.
Specifications
SYMBOL PARAMETER CONDITIONS MIN. MAX. UNIT
VCESM Collector-emitter voltage peak value VBE = 0 V - 1100 V
VCEO Collector-emitter voltage (open base) - 700 V
IC Collector current (DC) - 0.5 A
ICM Collector current (peak value) tp = 2 ms - 1 A
IB Base current (DC) - 0.2 A
IBM Base current (peak value) - 0.3 A
-IBM Reverse base current (peak value)1 - 0.3 A
Ptot Total power dissipation Tmb 25 - 46 W