BY203-20STAP
Rectifiers 2000 Volt 0.25 Amp 20 Amp IFSM
product image
BY203-20STAP Picture
SeekIC No. : 00174450 Detail
BY203-20STAP: Rectifiers 2000 Volt 0.25 Amp 20 Amp IFSM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BY203-20STAP
Mfg:
Vishay Semiconductors
Quick Details
Product : Fast Recovery Rectifiers Configuration : Single
Reverse Voltage : 2000 V Forward Voltage Drop : 2.4 V at 0.2 A
Recovery Time : 300 ns Forward Continuous Current : 0.25 A
Max Surge Current : 20 A Reverse Current IR : 2 uA
Mounting Style : SMD/SMT Package / Case : SOD-57
Packaging : Ammo
Description
Mounting Style : SMD/SMT
Product : Fast Recovery Rectifiers
Configuration : Single
Packaging : Ammo
Reverse Current IR : 2 uA
Recovery Time : 300 ns
Max Surge Current : 20 A
Package / Case : SOD-57
Reverse Voltage : 2000 V
Forward Continuous Current : 0.25 A
Forward Voltage Drop : 2.4 V at 0.2 A