BYT85800
product image
BYT85800 Picture
SeekIC No. : 004305834 Detail
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
BYT85800
=Repetitive peak reverse voltage
VR 800 V
Peak forward surge current tp=10ms,half sinewave IFSM 80 A
Repetitive peak forward current IFRM 20 A
Average forward current Tamb=40 IFAV 4 A