C3390-106.2500
Standard Clock Oscillators 106.25MHz
product image
C3390-106.2500 Picture
SeekIC No. : 001154545 Detail
C3390-106.2500: Standard Clock Oscillators 106.25MHz
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C3390-106.2500
Quick Details
Product : XO Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency : 106.25 MHz Frequency Stability : 100 PPM
Supply Voltage : 3.3 Volts Load Capacitance : 30 pF
Termination Style : SMD/SMT Minimum Operating Temperature : 0 C
Maximum Operating Temperature : + 70 C Dimensions : 7.2 mm L
Output Format :
Package / Case : 7 mm x 5 mm
Frequency Stability : 100 PPM
Load Capacitance : 30 pF
Frequency : 106.25 MHz
Dimensions : 7.2 mm L
Series : C3390
Parameters:
Technical/Catalog InformationC3390-106.2500
VendorCrystek Corporation
CategoryCrystals and Oscillators
Frequency106.25MHz
Package / CaseSMD 7mm x 5mm
PackagingTape & Reel (TR)
Supply Voltage3.3V
TypeStandard
Operating Temperature0°C ~ 70°C
Frequency Stability±100ppm
Supply Current45mA