C4520C0G3F560K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 56pF 3KV C0G 10%
product image
C4520C0G3F560K Picture
SeekIC No. : 00812479 Detail
C4520C0G3F560K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1808 56pF 3KV C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4520C0G3F560K
Mfg:
TDK
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 56 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 3 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : High Voltage MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Product : High Voltage MLCCs
Capacitance : 56 pF
Voltage Rating : 3 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4520C0G3F560K
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance56pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1808 (4520 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C