C4532C0G3F151K
Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 150pF 3KV C0G 10%
product image
C4532C0G3F151K Picture
SeekIC No. : 00805093 Detail
C4532C0G3F151K: Multilayer Ceramic Capacitors (MLCC) - SMD/SMT 1812 150pF 3KV C0G 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
C4532C0G3F151K
Quick Details
Capacitance : 150 pF Tolerance : 10 %
Voltage Rating : 3.15 KVolts Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Case Code - in : 1812 Case Code - mm : 4532
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C Product : General Type MLCCs
Packaging : Reel
Description
Temperature Coefficient / Code : C0G (NP0)
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Packaging : Reel
Tolerance : 10 %
Product : General Type MLCCs
Capacitance : 150 pF
Case Code - in : 1812
Case Code - mm : 4532
Voltage Rating : 3.15 KVolts
Parameters:
Technical/Catalog InformationC4532C0G3F151K
VendorTDK Corporation
CategoryCapacitors
Capacitance150pF
Voltage - Rated 3000V (3kV)
Tolerance±10%
Package / Case1812 (4532 metric)
Temperature CoefficientC0G, NP0
PackagingTape & Reel (TR)
FeaturesHigh Voltage
Lead Spacing-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C