CDA15CD100JO3
Mica Capacitors 10PF 500V 5%
product image
CDA15CD100JO3 Picture
SeekIC No. : 001060434 Detail
CDA15CD100JO3: Mica Capacitors 10PF 500V 5%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CDA15CD100JO3
Mfg:
Cornell Dubilier
  • Qty
  • 0~1
Quick Details
Capacitance : 10 pF Tolerance : 5 %
Voltage Rating : 500 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Temperature Coefficient : 200 PPM / C Termination Style : Radial
Product : Mica Standard Dipped Capacitors
Description
Package / Case :
TTI Euro Franchised Flag :
Voltage Rating : 500 Volts
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Tolerance : 5 %
Termination Style : Radial
Capacitance : 10 pF