CY7C1339G-133AXIT
IC SRAM 4MBIT 133MHZ 100LQFP
product image
CY7C1339G-133AXIT Picture
SeekIC No. : 003555405 Detail
CY7C1339G-133AXIT: IC SRAM 4MBIT 133MHZ 100LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CY7C1339G-133AXIT
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Cypress Semiconductor Corp
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous
Memory Size: 4M (128K x 32) Speed: 133MHz
Interface: Parallel Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.6 V
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C Package / Case: 100-LQFP
Supplier Device Package: 100-LQFP (14x20) Package / Case : DMP-16
Description
Series: -
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Packaging: Tape & Reel (TR)
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Memory Type: SRAM - Synchronous
Speed: 133MHz
Package / Case: 100-LQFP
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.6 V