CY7C1347F-133AC
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100LQFP
product image
CY7C1347F-133AC Picture
SeekIC No. : 003555408 Detail
CY7C1347F-133AC: IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 100LQFP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
CY7C1347F-133AC
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: - Manufacturer: Cypress Semiconductor Corp
Format - Memory: RAM Memory Type: SRAM - Synchronous
Available Set Gain : 5.9 dB Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Speed: 133MHz Interface: Parallel
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.6 V Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Package / Case: 100-LQFP Supplier Device Package: 100-LQFP (14x20)
Description
Series: -
Operating Temperature: 0°C ~ 70°C
Format - Memory: RAM
Interface: Parallel
Packaging: Tray
Memory Type: SRAM - Synchronous
Speed: 133MHz
Package / Case: 100-LQFP
Memory Size: 4.5M (128K x 36)
Voltage - Supply: 3.15 V ~ 3.6 V