D105F331FO3F
CAP MICA 330PF 1KV 1% RADIAL
product image
D105F331FO3F Picture
SeekIC No. : 002969575 Detail
D105F331FO3F: CAP MICA 330PF 1KV 1% RADIAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
D105F331FO3F
Quick Details
Series: D10 Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance: 330pF Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Tolerance: ±1% Dielectric Material: Mica
Mounting Type: Through Hole Package / Case: Radial
Lead Spacing: 0.142" (3.60mm) Length : 31.8 mm
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Features: General Purpose
Packaging: Bulk Size / Dimension: 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Description
Manufacturer: Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Dielectric Material: Mica
Mounting Type: Through Hole
Package / Case: Radial
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Features: General Purpose
Packaging: Bulk
Height - Seated (Max): 0.382" (9.70mm)
Lead Spacing: 0.142" (3.60mm)
Tolerance: ±1%
Capacitance: 330pF
Voltage - Rated: 1000V (1kV)
Size / Dimension: 0.390" L x 0.220" W (9.90mm x 5.60mm)
Series: D10
Parameters:
Technical/Catalog InformationD105F331FO3F
VendorCornell Dubilier Electronics (CDE)
CategoryCapacitors
Capacitance330pF
Voltage - Rated 1000V (1kV)
Tolerance±1%
Package / CaseRadial
PackagingBulk
FeaturesMica
Maximum Temperature-55°C ~ 125°C
Lead Spacing0.142" (3.60mm)