EKMR161VSN122MP50S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160Volts 1200uF 20% Tol.
product image
EKMR161VSN122MP50S Picture
SeekIC No. : 00766800 Detail
EKMR161VSN122MP50S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 160Volts 1200uF 20% Tol.
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKMR161VSN122MP50S
  • Qty
  • 0~87
Quick Details
Capacitance : 1200 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 25 C to + 105 C
Series : KMR Diameter : 22 mm
Length : 50 mm Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Lead Spacing :
Tolerance : 20 %
Operating Temperature Range : - 25 C to + 105 C
Series : KMR
Length : 50 mm
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Diameter : 22 mm
Capacitance : 1200 uF