EKXG161ELL221ML25S
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 160volts 220uF 16x25
product image
EKXG161ELL221ML25S Picture
SeekIC No. : 00720929 Detail
EKXG161ELL221ML25S: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 160volts 220uF 16x25
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EKXG161ELL221ML25S
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 160 Volts Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Termination Style : Radial Dimensions : 16 mm Dia. x 25 mm L
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Dimensions : 16 mm Dia. x 25 mm L
Operating Temperature Range : - 55 C to + 105 C
Capacitance : 220 uF