EL100D5-12
Solid State Relays PM IP00 SSR 100VDC 5A10-14VDC
product image
EL100D5-12 Picture
SeekIC No. : 0091743 Detail
EL100D5-12: Solid State Relays PM IP00 SSR 100VDC 5A10-14VDC
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EL100D5-12
Control Voltage Range : 10 VDC to 14 VDC Load Voltage Rating : 3 VDC to 100 VDC
Load Current Rating : 5 A Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Mounting Style : Panel
Load Current Rating : 5 A
Load Voltage Rating : 3 VDC to 100 VDC
Control Voltage Range : 10 VDC to 14 VDC