EMVE160ADA221MF80G
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 220uF 6.3X7.7
product image
EMVE160ADA221MF80G Picture
SeekIC No. : 00752067 Detail
EMVE160ADA221MF80G: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 16volts 220uF 6.3X7.7
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMVE160ADA221MF80G
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 16 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7.7 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 220 uF
Voltage Rating : 16 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7.7 mm L