EMVE100ADA151MF80G
Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 150uF 6.3X7.7
product image
EMVE100ADA151MF80G Picture
SeekIC No. : 00754412 Detail
EMVE100ADA151MF80G: Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD 10volts 150uF 6.3X7.7
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
EMVE100ADA151MF80G
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 150 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7.7 mm L Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
ESR :
Tolerance : 20 %
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Capacitance : 150 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 105 C
Dimensions : 6.3 mm Dia. x 7.7 mm L