ERO-S2PHF2701
Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
product image
ERO-S2PHF2701 Picture
SeekIC No. : 001624120 Detail
ERO-S2PHF2701: Metal Film Resistors - Through Hole Metal Film Resistor Leaded 1/4W 1%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ERO-S2PHF2701
Quick Details
Resistance : 2.7 KOhms Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt) Termination Style : Axial
Packaging : Ammo Pack
Dimensions :
Tolerance : 1 %
Power Rating : 250 mWatts (1/4 Watt)
Termination Style : Axial
Resistance : 2.7 KOhms
Packaging : Ammo Pack
Parameters:
Technical/Catalog InformationERO-S2PHF2701
VendorPanasonic - ECG (VA)
CategoryResistors
Resistance In Ohms2.70K
Power (Watts)0.25W, 1/4W
Tolerance±1%
Lead StyleThrough Hole
CaseAxial
PackagingCut Tape (CT)
CompositionMetal Film
Temperature Coefficient±50ppm/°C