ESMG100ELL221ME11D
Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 10V
product image
ESMG100ELL221ME11D Picture
SeekIC No. : 00722518 Detail
ESMG100ELL221ME11D: Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded 220UF 10V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESMG100ELL221ME11D
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~50
Quick Details
Capacitance : 220 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 10 Volts Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Termination Style : Radial Dimensions : 0.2 in Dia. x 0.43 in L
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors Packaging : Bulk
Description
Lead Style :
Tolerance : 20 %
Termination Style : Radial
Packaging : Bulk
Product : General Purpose Electrolytic Capacitors
Capacitance : 220 uF
Voltage Rating : 10 Volts
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Dimensions : 0.2 in Dia. x 0.43 in L