ESMH101VNN472MR50T
Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 4700UF 100V
product image
ESMH101VNN472MR50T Picture
SeekIC No. : 00761968 Detail
ESMH101VNN472MR50T: Aluminum Electrolytic Capacitors - Snap In 4700UF 100V
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
ESMH101VNN472MR50T
Mfg:
United Chemi-Con
  • Qty
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 4700 uF Tolerance : 20 %
Voltage Rating : 100 Volts ESR : 0.053 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C Series : SMH
Diameter : 30 mm (1.18 in) Length : 50 mm
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in) Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Description
Tolerance : 20 %
Length : 50 mm
Product : Aluminum Electrolytic Capacitors
Operating Temperature Range : - 40 C to + 85 C
Lead Spacing : 10 mm (0.39 in)
Capacitance : 4700 uF
Diameter : 30 mm (1.18 in)
Voltage Rating : 100 Volts
ESR : 0.053 Ohms