F911A157KNC
Tantalum Capacitors - Solid SMD 150uF 10V 10%
product image
F911A157KNC Picture
SeekIC No. : 001086488 Detail
F911A157KNC: Tantalum Capacitors - Solid SMD 150uF 10V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F911A157KNC
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 150 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 100 mOhms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917 Case Code - mm : 7343
Height : 2.8 mm Mfr Case Code : N Case
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Case Code - in : 2917
Case Code - mm : 7343
Height : 2.8 mm
Mfr Case Code : N Case
Series : F91
Capacitance : 150 uF
ESR : 100 mOhms