F971A156KBA
Tantalum Capacitors - Solid SMD 15UF 10V 10%
product image
F971A156KBA Picture
SeekIC No. : 001086398 Detail
F971A156KBA: Tantalum Capacitors - Solid SMD 15UF 10V 10%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
F971A156KBA
  • 0~1
  • 1~25
Quick Details
Capacitance : 15 uF Voltage Rating : 10 Volts
ESR : 2 Ohms Tolerance : 10 %
Case Code - in : 1411 Case Code - mm : 3528
Height : 1.9 mm Mfr Case Code : B Case
Voltage Rating : 10 Volts
Tolerance : 10 %
Packaging : Reel
Operating Temperature Range : - 55 C to + 125 C
Case Code - in : 1411
Case Code - mm : 3528
Mfr Case Code : B Case
Series : F97
Product : Tantalum Solid High Reliability
ESR : 2 Ohms
Capacitance : 15 uF
Height : 1.9 mm