FBA04HA450AB-00
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD AXIAL STRAIGHT 4 SZ 45OHMS
product image
FBA04HA450AB-00 Picture
SeekIC No. : 001109866 Detail
FBA04HA450AB-00: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FERRITE BD AXIAL STRAIGHT 4 SZ 45OHMS
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA04HA450AB-00
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 45 Ohms Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Description
Maximum DC Resistance :
Tolerance :
Voltage Rating :
Package / Case :
Operating Temperature Range : - 25 C to + 85 C
Maximum DC Current : 7 Amps
Termination Style : Through Hole
Impedance : 45 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA04HA450AB-00
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating7A
Frequency50MHz
Impedance45 Ohm
Number of Lines1
Package / CaseAxial
Mounting TypeThrough Hole
PackagingTray
DC Resistance (DCR)10.00 mOhm Max