FBA09A12M1A
FAN 12VDC 1.8W 92MM FBA HYDRO
product image
FBA09A12M1A Picture
SeekIC No. : 003443355 Detail
FBA09A12M1A: FAN 12VDC 1.8W 92MM FBA HYDRO
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBA09A12M1A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: FBA Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.80W
Features: - RPM: 2450 RPM
Noise: 30 dB Static Pressure: 0.118 in H2O (29.4 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 48.0 CFM (1.36m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts): 1.80W
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
RPM: 2450 RPM
Series: FBA
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Noise: 30 dB
Static Pressure: 0.118 in H2O (29.4 Pa)
Air Flow: 48.0 CFM (1.36m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBA09A12M1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)1.8W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)