FBL06A12H1A
FAN 12VDC 1.86W 60MM
product image
FBL06A12H1A Picture
SeekIC No. : 003439511 Detail
FBL06A12H1A: FAN 12VDC 1.86W 60MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBL06A12H1A
Quick Details
Series: FBL Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.86W
Features: - RPM: 4200 RPM
Noise: 32 dB Package / Case : SOP-20
Static Pressure: 0.204 in H2O (51.0 Pa) Air Flow: 19.1 CFM (0.541m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
RPM: 4200 RPM
Series: FBL
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Noise: 32 dB
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Size / Dimension: Square - 60mm L x 60mm H x 25.5mm W
Static Pressure: 0.204 in H2O (51.0 Pa)
Power (Watts): 1.86W