FBL08A12U1A
FAN 12VDC 4.32W 80MM
product image
FBL08A12U1A Picture
SeekIC No. : 003439950 Detail
FBL08A12U1A: FAN 12VDC 4.32W 80MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBL08A12U1A
Quick Details
Series: FBL Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 4.32W
Features: - RPM: -
Noise: 42 dB Package / Case : SOP-20
Static Pressure: 0.157 in H2O (39.1 Pa) Air Flow: 35.3 CFM (1.00m³/min)
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Series: FBL
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Size / Dimension: Square - 80mm L x 80mm H x 25.5mm W
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Static Pressure: 0.157 in H2O (39.1 Pa)
Noise: 42 dB
Power (Watts): 4.32W
RPM: -
Air Flow: 35.3 CFM (1.00m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBL08A12U1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)4.32W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)
Size / DimensionSquare - 80mm L x 80mm H x 25.4mm W