FBL09A12L1A
FAN 12VDC 1.32W 92MM
product image
FBL09A12L1A Picture
SeekIC No. : 003439938 Detail
FBL09A12L1A: FAN 12VDC 1.32W 92MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBL09A12L1A
  • Unit Price
  • Negotiable
Quick Details
Series: FBL Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 12VDC Power (Watts): 1.32W
Features: - RPM: 2200 RPM
Noise: 27 dB Static Pressure: 0.102 in H2O (25.5 Pa)
Package / Case : SOP-20 Air Flow: 42.7 CFM (1.21m³/min)
Termination: 2 Wire Leads Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Description
Fan Type: Tubeaxial
Voltage - Rated: 12VDC
Features: -
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Power (Watts): 1.32W
Series: FBL
Manufacturer: NMB Technologies Corporation
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
RPM: 2200 RPM
Static Pressure: 0.102 in H2O (25.5 Pa)
Noise: 27 dB
Air Flow: 42.7 CFM (1.21m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBL09A12L1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 12VDC
Power (Watts)1.32W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)