FBL09A24L1A
FAN 24VDC 1.92W 92MM
product image
FBL09A24L1A Picture
SeekIC No. : 003443693 Detail
FBL09A24L1A: FAN 24VDC 1.92W 92MM
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBL09A24L1A
Fan Type: Tubeaxial Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 24VDC Power (Watts): 1.92W
Features: - RPM: 2200 RPM
Noise: 27 dB Package / Case : SOP-20
Static Pressure: 0.102 in H2O (25.5 Pa) Air Flow: 42.7 CFM (1.21m³/min)
Termination: 2 Wire Leads
Operating Temperature: 14 ~ 158°F (-10 ~ 70°C)
Bearing Type: Hydro-wave (HWB)
Size / Dimension: Square - 92mm L x 92mm H x 25.5mm W
Voltage - Rated: 24VDC
Power (Watts): 1.92W
RPM: 2200 RPM
Static Pressure: 0.102 in H2O (25.5 Pa)
Noise: 27 dB
Air Flow: 42.7 CFM (1.21m³/min)
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBL09A24L1A
VendorNMB Technologies Corporation
CategoryFans, Thermal Management
Voltage - Rated 24VDC
Power (Watts)1.92W
Bearing TypeHydro-wave (HWB)