FBMH1608HM221-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 220OHMS 25%
product image
FBMH1608HM221-T Picture
SeekIC No. : 001108447 Detail
FBMH1608HM221-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 220OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH1608HM221-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 220 Ohms Maximum DC Current : 1.5 Amps
Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0603 (1608 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Impedance : 220 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms
Maximum DC Current : 1.5 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH1608HM221-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating1.5A
Frequency100MHz
Impedance220 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)70.00 mOhm Max