FBMH1608HM600-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 60OHMS 25%
product image
FBMH1608HM600-T Picture
SeekIC No. : 001108290 Detail
FBMH1608HM600-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0603 60OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH1608HM600-T
Quick Details
Impedance : 60 Ohms Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.025 Ohms Tolerance : 25 %
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Impedance : 60 Ohms
Maximum DC Resistance : 0.025 Ohms
Maximum DC Current : 3 Amps
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH1608HM600-T
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance60 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)25.00 mOhm Max