FBMH2012HM221-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 220OHMS 25%
product image
FBMH2012HM221-T Picture
SeekIC No. : 001108673 Detail
FBMH2012HM221-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 0805 220OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH2012HM221-T
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 220 Ohms Maximum DC Current : 2 Amps
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 0805 (2012 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 2 Amps
Impedance : 220 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH2012HM221-T
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating2A
Frequency100MHz
Impedance220 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)60.00 mOhm Max