FBMH3216HM501NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 500OHMS 30%
product image
FBMH3216HM501NT Picture
SeekIC No. : 001108712 Detail
FBMH3216HM501NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1206 500OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH3216HM501NT
Mfg:
Taiyo Yuden
  • Qty
  • 0~1
  • 1~10
Quick Details
Impedance : 500 Ohms Maximum DC Current : 2 Amps
Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1206 (3216 metric)
Description
Voltage Rating :
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 2 Amps
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.07 Ohms
Impedance : 500 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH3216HM501NT
VendorTaiyo Yuden
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating2A
Frequency100MHz
Impedance500 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingTape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR)70.00 mOhm Max