FBMH3225HM102NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1210 1000OHMS 30%
product image
FBMH3225HM102NT Picture
SeekIC No. : 001109230 Detail
FBMH3225HM102NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1210 1000OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH3225HM102NT
Quick Details
Impedance : 1 KOhms Maximum DC Current : 2 Amps
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Maximum DC Current : 2 Amps
Tolerance : 30 %
Maximum DC Resistance : 0.1 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Impedance : 1 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH3225HM102NT
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating2A
Frequency100MHz
Impedance1K Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingDigi-Reel?
DC Resistance (DCR)100.0 mOhm Max