FBMH3225HM202NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1210 2000OHMS 30%
product image
FBMH3225HM202NT Picture
SeekIC No. : 001109044 Detail
FBMH3225HM202NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1210 2000OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH3225HM202NT
Quick Details
Impedance : 2 KOhms Maximum DC Current : 1.2 Amps
Maximum DC Resistance : 0.13 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 1.2 Amps
Impedance : 2 KOhms
Maximum DC Resistance : 0.13 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH3225HM202NT
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating1.2A
Frequency100MHz
Impedance2K Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)130.0 mOhm Max