FBMH3225HM601NT
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1210 600OHMS 30%
product image
FBMH3225HM601NT Picture
SeekIC No. : 001108745 Detail
FBMH3225HM601NT: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1210 600OHMS 30%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH3225HM601NT
Quick Details
Impedance : 600 Ohms Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.042 Ohms Tolerance : 30 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1210 (3225 metric)
Termination Style : SMD/SMT
Tolerance : 30 %
Impedance : 600 Ohms
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.042 Ohms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH3225HM601NT
VendorTaiyo Yuden (VA)
CategoryFilters
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance600 Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)42.00 mOhm Max