FBMH4532HM132-T
EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1812 1300OHMS 25%
product image
FBMH4532HM132-T Picture
SeekIC No. : 001108705 Detail
FBMH4532HM132-T: EMI Filter Beads, Chokes & Arrays FER BD HI CUR CHIP 1812 1300OHMS 25%
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FBMH4532HM132-T
Quick Details
Impedance : 1.3 KOhms Maximum DC Current : 3 Amps
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Package / Case : 1812 (4532 metric)
Description
Voltage Rating :
Tolerance : 25 %
Termination Style : SMD/SMT
Operating Temperature Range : - 40 C to + 125 C
Maximum DC Resistance : 0.06 Ohms
Maximum DC Current : 3 Amps
Impedance : 1.3 KOhms
Parameters:
Technical/Catalog InformationFBMH4532HM132-T
Filter TypeDifferential Mode - Single
Current Rating3A
Frequency100MHz
Impedance1.3K Ohm
Number of Lines1
Mounting TypeSurface Mount
PackagingCut Tape (CT)
DC Resistance (DCR)60.00 mOhm Max