FF800R12KF4
IGBT Modules 1200V 800A DUAL
product image
FF800R12KF4 Picture
SeekIC No. : 00142047 Detail
FF800R12KF4: IGBT Modules 1200V 800A DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FF800R12KF4
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.7 V
Continuous Collector Current at 25 C : 800 A Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 5 KW Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : IHM
Product : IGBT Silicon Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Configuration : Dual
Gate-Emitter Leakage Current : 400 nA
Power Dissipation : 5 KW
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.7 V
Package / Case : IHM
Continuous Collector Current at 25 C : 800 A