FF800R12KL4C
IGBT Modules 1200V 800A DUAL
product image
FF800R12KL4C Picture
SeekIC No. : 00141879 Detail
FF800R12KL4C: IGBT Modules 1200V 800A DUAL
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FF800R12KL4C
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.1 V
Continuous Collector Current at 25 C : 1250 A Gate-Emitter Leakage Current : 600 nA
Power Dissipation : 5 KW Maximum Operating Temperature : + 125 C
Package / Case : IHM
Product : IGBT Silicon Modules
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 1200 V
Maximum Operating Temperature : + 125 C
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.1 V
Configuration : Dual
Gate-Emitter Leakage Current : 600 nA
Power Dissipation : 5 KW
Package / Case : IHM
Continuous Collector Current at 25 C : 1250 A