FGA70N33BTDTU
IGBT Transistors N-Ch/ 70A 330V PDP
product image
FGA70N33BTDTU Picture
SeekIC No. : 00142710 Detail
FGA70N33BTDTU: IGBT Transistors N-Ch/ 70A 330V PDP
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FGA70N33BTDTU
Quick Details
Configuration : Single Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 330 V
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V Maximum Operating Temperature : + 150 C
Configuration : Single
Maximum Gate Emitter Voltage : +/- 30 V
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 330 V