FGPF15N60UNDF
IGBT Transistors 600V, 15A Short Circuit Rated IGBT
product image
FGPF15N60UNDF Picture
SeekIC No. : 00142239 Detail
FGPF15N60UNDF: IGBT Transistors 600V, 15A Short Circuit Rated IGBT
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
FGPF15N60UNDF
Quick Details
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.2 V
Continuous Collector Current at 25 C : 30 A Power Dissipation : 17 W
Package / Case : TO-220F Packaging : Tube
Description
Configuration :
Maximum Gate Emitter Voltage :
Gate-Emitter Leakage Current :
Maximum Operating Temperature :
Collector- Emitter Voltage VCEO Max : 600 V
Packaging : Tube
Power Dissipation : 17 W
Package / Case : TO-220F
Collector-Emitter Saturation Voltage : 2.2 V
Continuous Collector Current at 25 C : 30 A