G3NA-210B-AC100-120
Solid State Relays 100-120VA/240VAC 10A
product image
G3NA-210B-AC100-120 Picture
SeekIC No. : 0090518 Detail
G3NA-210B-AC100-120: Solid State Relays 100-120VA/240VAC 10A
floor Price/Ceiling Price
Part Number:
G3NA-210B-AC100-120
Quick Details
Product Type : Industrial Mount Control Voltage Range : 100 VAC to 120 VAC
Load Voltage Rating : 240 V Load Current Rating : 10 A
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO) Output Device : Triac
Description
Mounting Style :
Package / Case :
Contact Form : 1 Form A (SPST-NO)
Product Type : Industrial Mount
Load Current Rating : 10 A
Output Device : Triac
Control Voltage Range : 100 VAC to 120 VAC
Load Voltage Rating : 240 V
Parameters:
Technical/Catalog InformationG3NA-210B-AC100-120
CircuitSPST-NO (1 Form A)
Load Current10A
Voltage - Input100 ~ 120VAC
Voltage - Load19 ~ 264 V